Jak správně změřit bezešvou podprsenku?

Než začnete vybírat bezešvou podprsenku, pročtěte si následující řádky. Pomůžeme vám tak vybrat podprsenku, která bude přesně odpovídat vašim potřebám.

Výběr vhodné podprsenky závisí zejména na aktivitě, které se právě věnujete, protože různé sporty vyvolávají také různé pohyby prsou. Je proto potřeba najít takovou podprsenku nebo top, která přesně odpovídá provozované činnosti. Podprsenky bývají rozdělené podle stupně poskytované opory, tzv. support. Hlavním faktorem pro výběr bezešvé podprsenky je velikost prsou. U větších velikostí prsou je dobré zvolit vyšší stupeň opory a širší ramínka. Bezešvé podprsenky jsou vyrobeny z příjemného materiálu, neškrtí, neodírají kůži a dokonale se přizpůsobí ženským křivkám. Jsou velmi příjemné, pohodlné a hodí se na každodenní nošení i sport.

tabulka velikosti podprsenky

Tabulka velikostí podprsenek

Dělení podle stupně opory

Pokud se setkáte s výrazem light support, jde o sportovní podprsenky poskytující lehkou oporu poprsí proti nežádoucímu pohybu. Jsou vhodné pro sporty jako je například rychlá chůze, golf, jóga, pilates i tai-chi. Jde o bezešvé a speciálních střihy. Mid support jsou sportovní podprsenky, které lze bez obav nosit i při náročnějším pohybu, jako je cyklistika, in-line brusle, lyžování, spinning a jogging. Zabrání bolesti při pohybu i nežádoucím deformacím ňader. High support jsou sportovní podprsenky vhodné na aerobic, zumbu, tanec, tenis, squash, běh, basketbal, volejbalu či dumping. Eliminují pohyb prsou až o 70 %, odlehčují prsní tkáni a plní všechny nároky. Vyzkoušet můžete třeba sportovní top s ergonomickou konstrukcí.

tabulka velikosti sportovni pradlo damske

Tabulka velikostí dámského sportovní prádla

Dělení podle velikosti

Měření velikosti u bezešvé podprsenky není úplně stejné, jako je u podprsenky klasické. Obvod hrudníku má určité rozpětí díky elasticitě materiálu. Stejně tak je to s obvodem přes prsa, kde nerozlišujeme velikost košíčku A,B, C a více. Je třeba tedy změřit obvod přes prsa a pod prsy, a porovnat rozměry s tabulkou. Nemusíte se bát, že vám podprsenka nebude sedět. Náš kvalitní materiál se dokonale přizpůsobí vašemu tělu. Při větší velikosti poprsí se určitě zaměřte na podprsenku se širšími ramínky.

tabulka velikosti pro stahovaci pradlo

Tabulka velikostí pro stahovací podprsenky