Typy postav ženy

Probuďte v sobě bohyni! Prozradíme, jak na to. Každý typ postavy je něčím výjimečný, a proto každé ženě sluší trochu něco jiného. Buďte sebevědomá, zapomeňte na nesmělost. Společně si posvítíme na ženské postavy a na to, jaké střihy a spodní prádlo jim nejvíc lichotí. 

Ženské postavy

Každá postava je krásná. Pokud tedy víte, co si na sebe vzít. Trik je jen jeden. Odveďte pozornost od problematických partií. A naopak zdůrazněte to, co vám příroda nadělila. Pozor, nespoléhejte se jen na samotné oblečení.

České ženy podceňují roli spodního prádla. Přitom právě to nám pomůže definovat křivky tam, kde nejsou. Nebo zamaskovat tukové polštářky v problematických partiích. Poradíme, jak se každý den obléct, tak abyste se cítila sebejistě a pohodlně.

typy-zenskych-postav

Typy postavy žen a co k tomu nosit

Typ postavy hruška

Pro typ postavy hruška jsou nejvýraznější široké boky. Ty jsou nízko posazené a širší než ramena. Předností je jasně definovaný pas, který má hruška v porovnání se zbytkem těla výrazně útlý. Kvůli genetice se jí totiž tuk ukládá převážně do dolní poloviny těla.

Při oblékání zdůrazňujte pas. Neupozorňujte na problematické partie. Od spodní části odvedete pozornost pomocí výraznějších prsou nebo ramenou, ať už vhodně zvoleným střihem nebo vycpávkami. Spodní prádlo si pořiďte tvarovací nebo stahovací. 

Dobrou volbou pro typ postavy hruška jsou také tanga nebo nohavičky. Ideálně hladké, bezešvé, které se nezařezávají – pamatujte na větší zadeček. Tanga ho dokáží pěkně vytvarovat. Hrušky s velkými ňadry by měly dávat pozor při výběru vhodné podprsenky. Chtějte takovou, která vytvoří hezký dekolt a dokonale vám padne. Kompletní rádce najdete v článku pro typ postavy hruška.

Postava přesýpací hodiny

Postava přesýpací hodiny má souměrnou a ženskou siluetu. Boky jsou stejně široké jako ramena, zároveň výše posazené. Pas je výrazný, ňadra bývají větší. Této postavě sluší oblečení, které zdůrazňuje pas a ženské křivky jako třeba džínové legíny a šaty. Naopak by se měla vyvarovat plandavému oblečení, ve kterém se ztrácí a přidává si na kilech.

Co se spodního prádla týče, postava přesýpací hodiny vynikne nejlépe v tvarovacím prádle, body a tangách. Slušet vám budou i klasické kalhotky nebo nohavičky, ideálně s vysokým pasem nebo korzetové. Pod upnuté oblečení noste bezešvé kousky. Více o této postavě si přečtěte zde.

Postava jablko

Postava jablko je nejširší v oblasti pasu a břicha. Oproti jiným ženským postavám nemá v porovnání s boky a rameny jasně definovaný pas. Protože právě to je ta oblast, kam se ukládá většina tuku. Pokud chcete vypadat dobře, zamaskujte problematické partie. Naopak zdůrazněte dekolt a nohy. 

I když trpíte nadváhou, neskrývejte se do nadrozměrného oblečení. Akorát byste si přidala na kilech. Volte raději dobře padnoucí kousky, které nemají vypasovaný střih nebo zvýraznění v pase. Vyhněte se vycpávkám v oblasti ramen, jen byste zvětšila celkový objem postavy. Pokud máte dlouhé štíhlé nohy, nebojte se je ukázat.

Dobře zvolené spodní prádlo zajistí, že se budete cítit dobře a nikde nebude nic přetékat. Volte raději bezešvé modely, které nepřetínají postavu v nelichotivých partiích. Tvarovací kalhotky korzetového typu a stahovací prádlo jsou vašimi spojenci – s jejich pomocí zvládnete zmenšit oblast břicha. Postava jablko má větší ňadra, předejděte bolestem zad výběrem příjemných a kvalitních podprsenek. Další tipy najdete v článku, který detailně rozebírá, co nosit při postavě jablko.

Typ postavy obdélník

Typ postavy obdélníkboky stejně široké jako ramena. V jedné rovině s boky a rameny bývá také pas, který je nevýrazný. Prsa bývají menší. Co se oblečení týče, můžete sáhnout po upnutých a dobře padnoucích modelech. Pozornost zaměřte na dekolt, nohy. Vyhněte se řasení a volánům v pase.  

Ač postavě typu obdélník chybí ženské křivky, neznamená to, že nemůže vypadat sexy. Stačí zvolit tvarovací prádlo, které ji pomůže lépe definovat oblast pasu. Zázraky dokáže i správně vybraná podprsenka nebo dokonale padnoucí kalhotky. Oblejší boky vykouzlíte díky spodnímu prádlu s širšími stranami. 

Postava obrácený trojúhelník

Postava obrácený trojúhelníkširoká ramena. Připomíná písmeno V, jelikož se směrem dolů od ramen postupně zužuje. Má útlé boky, pas ale není nijak výrazně definovaný. Výhodou jsou štíhlé nohy, které v porovnání se zbytkem těla působí dlouze.

Při oblékání neupozorňujte na široká ramena. Vyhýbejte se vycpávkám, výrazným vzorům a nelichotivým střihům v horní oblasti. Pozornost zaměřte na nohy a pas, který zdůrazníte pomocí vypasovaných sukní nebo vhodně střižených šatů, které vám pomohou vytvořit siluetu přesýpacích hodin.

Ženské křivky vytvoříte také pomocí stahovacího a tvarovacího prádla, pro speciální příležitosti sáhněte po korzetových kalhotkách. Pokud máte pěkné nohy, noste upnuté kalhoty, sukně i šaty. Pod ty si ale nikdy neberte nic jiného než bezešvé spodní prádlo. Plochý zadeček zamaskujete pomocí dobře padnoucích kalhotek typu culotte nebo s vyšším pasem. 

Typ postavy sloup

Sloup je hodně podobný obdélníkové postavě, ale nemá tak široký pas. Nohy jsou dlouhé, ňadra menší, pas nevýrazný. Ženy typu postavy sloup bývají hodně štíhlé a jejich tělo může působit chlapecky.

Štíhlé postavě sluší v podstatě jakýkoliv typ oblečení. Vyhněte se snad jen volným střihům, ve kterých byste se ztrácela. Zároveň neupozorňujte na nedefinovaný pas. Zvolte siluetu, která vytváří zdání ženských křivek. K tomu dopomůže i vhodné tvarovací prádlo. Sloup vypadá nejlépe v upnutém oblečení, a proto si nakupte zásobu spodního prádla beze švů.