Sleva 10 %
za registraci na první nákup
Chci se registrovat

Milí zákazníci, jsme tu stále pro Vás. Příchozí objednávky odbavujeme a odesíláme v normálním časovém horizontu. Nemusíte tedy mít strach, že by Vám objednávka nedorazila. Tým INTIMIDEA.

Druhy kalhotek - jak vybrat správně padnoucí?

Spodní kalhotky jsou velmi důležitým kusem oblečení. Pokud chcete, aby vám opravdu dobře seděly a nikde se nerýsovaly ani pod upnutým oblečením, měla byste si je opravdu pečlivě vybírat.

Pokud si spodní kalhotky v obchodě vyberete bez přemýšlení, vezmete ty, které se vám líbí, velikost jen odhadnete a rovnou zaplatíte, je to špatně. Kalhotky se pak často zařezávají, táhnou, sjíždějí, shrnují se a necítíte se v nich dobře. Pokud jsou kalhotky moc malé nebo velké, vždy budou pod oblečením vidět, a zkazí celý váš outfit. Vždy se totiž budete cítit podle toho, jaké spodní prádlo máte právě na sobě. Ženy si nejčastěji kupují příliš malé nebo naopak velké kalhotky. Začněte se zajímat o výběr správné velikosti.

Správná velikost spodního prádla

Pokud vám kalhotky dobře sedí, jsou na vaší postavě vypnuté, neshrnují se ani nezařezávají. Každá značka má jiné velikosti. Někde můžete mít velikost S, jinde M nebo dokonce L. Záleží také na jejich střihu, kterému se často musí přizpůsobit velikost. Věnujte nákupu spodních kalhotek čas a i běžné kalhotky si vždy vybírejte pečlivě. Každé kalhotky mají jiný střih, nespoléhejte se na to, že když vám minule padla velikost S, padne vám znovu. Důkladně měřte a sledujte velikostní tabulky všech značek. Pokud nosíte kalhotky typu tanga, doporučujeme pořídit si je o jednu velikost větší, než si kupujete klasické spodní kalhotky. Jejich nošení bude podstatně komfortnější.

Správný střih spodního prádla

Celá škála střihů kalhotek se dá skvěle využít. Mnohé z nich například postavu formují a pod oblečením jsou zcela neviditelné. Ve vašich oblíbených, vypasovaných šatech se budete najednou cítit úplně sebejistě, protože se vám nebudou pod šaty rýsovat žádné nerovnosti. Pořiďte si stahovací kalhotky, které vám naprosto skvěle vytvarují a vyhladí postavu od hrudníku až po stehna. Pokud nosíte rády legíny, často se rýsuje zvenku i lem kalhotek. Můžete zvolit tanga, nízké kalhotky nebo šortky. Dejte si pozor, aby legíny nebyly průhledné a prádlo se přes ně nerýsovalo, vypadá to velmi nevkusně. Pokud jde o bezešvé dámské kalhotky, jsou neviditelné. Jejich lemy jsou zakončeny speciální technikou pomocí laseru, a proto nejsou pod oblečením vidět. Mnohé jsou vybaveny antibakteriálním klínkem.

Další typy kalhotek

Existuje spoustu dalších typů a střihů kalhotek. Kromě klasických jsou to kalhotky s nohavičkou neboli šortkové kalhotky, dále pak tanga, brazilské kalhotky zvané brazilky, které jsou vykrojené do půli zadečku. Velmi praktické jsou kalhotky do pasu, které patří mezi tvarující a stahovací prádlo, dále italské kalhotky s krajkovým zadním dílem, či kalhotky string, kde je miniaturní zadní a přední díl jemně spojen jen tenkými proužky na bocích. Pokud si kalhotky nebudete zkoušet, sledujte tabulky velikostí a pečlivě měřte. V každém dobrém online obchodě lze spodní prádlo vyměnit nebo vrátit. Kalhotky pak zkoušejte vždy na své vlastní prádlo nebo na punčochy, nezkoušejte jej nikdy na holé tělo. Stahovací prádlo si vždy berte raději menší. Nesmí být volné, jinak nebude plnit svou funkci.

tanga

Bavlněná tanga s nízkým pasem bezešvé Cotone Basic Intimidea

Současné trendy spodního prádla

Mezi největší trendy dnešních spodních kalhotek patří různé varianty mnoha střihů, materiálů a barev. Nejmodernější jsou vysoké kalhotky do pasu, kdy se designéři inspirovali 30. a 40. lety minulého století. Jsou také velmi praktické, pohodlné, komfortně se nosí a dobře tvarují vaši postavu. Dále jsou to dnes velmi oblíbené šortky a neviditelné bezešvé kalhotky ve všech možných střizích a barvách. Převládají barvy neutrální, jako je bílá, černá a béžová neboli tělová či nude. Neustále zůstávají velice trendy i krajkové spodní kalhotky. Přesto je bezešvé spodní prádlo komfortnější.

bezesve kalhotky

Kalhotky s vyšším pasem bezešvé Culotte Setificato Light Intimidea

Praktické rady

Víte co patří mezi hlavní trendy u spodního prádla? Při nákupu spodního prádla je dobré si k jedné podprsence zakoupit alespoň dvoje spodní kalhotky. Vybírejte barvy a design, které můžete skvěle kombinovat své oblíbené střihy a outfity. A pokud si sama s výběrem nevíte rady, ve kterých střizích a barvách vypadáte co nejlépe, neváhejte napsat nebo zavolat do daného obchodu. Pomohou vám s mírami i výběrem správného střihu a velikostí spodního prádla.