Sleva 10 %
za registraci na první nákup
Chci se registrovat

Milí zákazníci, jsme tu stále pro Vás. Příchozí objednávky odbavujeme a odesíláme v normálním časovém horizontu. Nemusíte tedy mít strach, že by Vám objednávka nedorazila. Tým INTIMIDEA.

Jak prát a sušit jemné spodní prádlo? Dejte mu náležitou péči

Před prvním použitím spodní prádlo vždy vyperte a to podle symbolů uvedených na jeho etiketě. Vždy je dobré si nechat poradit výrobcem.

Vždy si pozorně přečtěte etiketu se symboly údržby natištěnou, nebo našitou na spodním prádle. Jemné bezešvé spodní prádlo, jako bezešvé kalhotky perte klidně v pračce ve vodě teplé maximálně 30 °C. Doporučujeme vám také používat speciální prací prostředky. Nepoužívejte aviváž, může totiž způsobit snížení kapilárního výkonu vlákna a u výrobků s membránou může snížit či úplně zničit funkčnost membrány. Bílé prádlo, jako tvarující podprsenky také při použití aviváže často zažloutne nebo zešedne. Spodní prádlo perte naruby a zipy vždy zapněte. Mohou stejně jako plastické nášivky způsobit u jemnějších pletenin spodního prádla zatržení. V pračce lze spodní prádlo i ždímat.

Jak pečovat o stahovací prádlo

Stahovací prádlo je fenomén poslední doby a je čím dál populárnější. Aby si zachovalo své unikátní vlastnosti, je třeba mu věnovat správnou péči. Stahovací prádlo se vyznačuje svou výjimečnou elasticitou a pevností materiálu. Pro dlouhé uchování těchto vlastností je lepší prát stahovací prádlo raději v ruce ve vlažné vodě. Při praní je dobré vyhnout se klasickým pracím prášků. Bělicí přísady mohou vlákna prádla spálit a pak ztrácí svou pružnost. Použijte speciální prací prostředek na jemné prádlo, ale postačí i běžný sprchový gel. Při praní formovacího prádla také nepoužívejte aviváž, jinak se poškodí jemná elastická vlákna a prádlo ztratí jedinečné vlastnosti. Stahovací prádlo se také nesmí sušit v sušičce ani žehlit, protože teplo ničí unikátní materiál, který ztrácí pružnost.

Jak pečovat o sportovní prádlo

Sportovní bezešvé prádlo má speciální vlastnosti pro usnadnění a zpříjemnění sportu. Způsob péče záleží na konkrétním materiálu sportovního prádla. Vždy se řiďte štítky, které vám dají jasné instrukce, jak s daným výrobkem zacházet. Přesto existuje pár všeobecných rad. Většina sportovního prádla má funkci odvádět pot od těla a rychle schnout. Je třeba z prádla vyprat drobné částečky soli z potu a nečistoty, které na prádle ulpívají. Většinu sportovního prádla lze prát v pračce, perte je však vždy naruby a na teplotu pouze do 30 °C s prostředkem na jemné prádlo nebo ve sprchovém gelu. Při praní opět nepoužívejte aviváž, ať se nepoškodí vlákna a prádlo nepřijde o své funkční vlastnosti.